Mehmet Aydın Kimdir? (Çiftlik Bank)

154
views

31 Mayıs 1991 tarihinde Bursa’nın Nilüfer ilçesinde doğan Mehmet Aydın, aslen Giresun’un Espiye bölgesi Güzelyurt Köyü kütüğüne kayıtlıdır. Babası Murat Aydın, Annesi Fatma Aydın’dır. Evlendiği eşinin ismi Sıla Soysal ‘dır. Sosyal medya üzerinde birçok sahte isim kullanan Mehmet Aydın uyuşturucu müptelasıdır. Rap müziğe ilgi duymuş, birkaç amatör klip tasarlamıştır. İmam Hatip Lisesi mezunu olan Mehmet Aydın tekstil, konfeksiyon sektörü eğitimleri de almıştır.

Dostluk, arkadaşlık kurmuş olduğu çevresinde birçok kişi böyledir. Zıpır ama sosyal bir ergenlik çağı geçiren Mehmet Aydın geçtiğimiz sene kurulan ve büyük miktarlarda dolandırıp sisteme kilit vuran MyLuckyFarm yöneticisi Uğur Kozan ile de yakın arkadaştır.

Rusya ve Amerika üzerinde benzerleri olan HYIP projelerinden derlenen Çiftlik Bank projesini Türkiye’de faaliyete geçirerek sanal oyun sistemini hizmete açtı. Her ne kadar yazılımcı olarak kendisini tanıtıyor olsa da, bu tür sistemleri tasarlayabilecek kadar pratik zekaya sahip bir yazılımcı değil. Sistemin yazılımsal ve teknik yükünü taşıyan yazılımcısı olan Cumhur Yurdakul ‘dur. Aynı zamanda bu sektörde Mehmet Aydın’ın yakınında duran, şirket kazancından yüzde komisyon ile çalışmaktadır.

Çiftlik Bank, ilk olarak 590 Madison Avenue 21 St. Floor Manhattan / Newyork 10022 adresinde Regus’tan sanal ofis kiraladı. DOS işlem adı olarak Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Limited Şirketi olarak Yurtiçi kuruluşu olarak hizmet veren bu şirket sadece biz Londra’da IBM ile aynı binadayız, SONY ‘nin karşısındayız demenin havasını yansıtmaktaydı. Kuruluş tarihi 01.09.2016 olarak bilinmektedir.

Bursa da aynı isim ile Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Ltd. Şti. kuruldu. Amerika şirketi ile hiçbir şekilde bağlantısı yoktur. Sadece göstermeliktir. Türkiye’de kurulan limited şirketi ile aynı ismi taşımasının nedeni uluslararası olduklarını belirtmek için bir imajdan ibaretti. Manhattan ile aynı dönemlerde kuruldu.